Gegužės 7-oji – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Šią datą 6a klasės mokiniai paminėjo pristatydami projektą – sukurtą laikraštuką.

Pažintį su žurnalisto profesija mokiniai pradėjo nuo įvairių straipsnių ir interviu kūrimo.  Savo darbuose dalinosi mintimis apie tai, kas juos domina, įspūdžiais iš įvairių renginių, kuriuose dalyvavo patys. Rinko ir kūrė pajuokavimus, kryžiažodžius, eilėraščius, piešė, o savo kūryba dalinosi laikraštuko puslapiuose.

Populiariausi ir labiausiai pavykę buvo interviu. Ko tik šeštokai nekalbino! Skaitydamas galėjai susipažinti  ne tik su mokyklos darbuotojų pomėgiais, prisiminimais iš vaikystės, bet ir šeimos narių gyvenimo būdu, interesais.  Iš interviu įdomu buvo sužinoti apie paštininko, menotyrininko, verslininko profesijas. Apie jas pasakojo ne tik ilgamečiai darbuotojai, bet ir studentai.

Projekto pristatyme dalyvavo mokyklos bibliotekos vedėja Zita Januškevičienė. Ji papasakojo, ką reiškia Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, kokie pirmieji laikraščiai buvo, kokie dabar leidžiami. Viešnia įvertino ir šeštokų išleistus laikraštukus. Pagyrė už sumanumą, išradingumą, patarė, ką dar reikėtų tobulinti, paskatino tęsti mokyklos tradicijas ir leisti laikraštį nuolat.

Mokiniai didžiavosi savo atliktu darbu, nors pripažino, kad buvo pats sunkiausias projektas per visus šiuos mokslo metus. Keli šeštokai pasidalino savo svajone tapti žurnalistu.

Su projekto rezultatais – išleistais laikraštukais – galite susipažinti mokyklos skaitykloje.

 

Loreta Švarlienė, mokytoja

Svetainėje lankosi 33 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos