Džiaugiamės gražiu mokyklos bibliotekos ir 5b klasės bendradarbiavimu – metų pradžioje rinkome geriausią metų knygą paaugliams, kovo mėnesį  minėjome Knygnešio dieną, o balandžio mėnesį kalbėjome apie Tarptautinę vaikų knygos dieną, jos atsiradimo istoriją, tradicijas, renginius pasaulyje, Lietuvoje, Panevėžyje ir  mūsų mokykloje.

Su 5-okais išsiaškinome, kad šiemet vaikų knygos diena sutampa su H. K. Anderseno 210-osiomis gimimo metinėmis, todėl prisiminėme šio garsaus pasakų kūrėjo vaikystę, sunkų ir vargingą kelią iki pasaulinės šlovės, sužinojome, kad jis buvo labai talentingas ir ne mažiau keistas, džiaugėmės, kad mūsų Panevėžys susijęs su šiuo garbingu žmogumi. O tam, kad naujos žinios išliktų mūsų atmintyje, kartu atlikome keletą  įdomių užduočių. 

Tarptautinė vaikų knygos diena pradėta švęsti 1967 metais. Kiekvienais metais kuri nors šalis yra tos šventės rėmė­ja. Tos šalies rašytojas ra­šo kreipimąsi, atvirą laišką pasaulio visuomenei, o dailininkas kuria plakatą.

Šių metų šventės rėmė­jai – 2015 m. plakatą ir kreipimąsi kūrė Jungtinių Arabų Emyratų IBBY skyrius. Kreipimosi autorė yra skyriaus pirmininkė Marwa Obaid Rashid Al Aqroubi, o plakatą sukūrė iliustruotoja Nasim Abaeian.

 

Bibliotekos vedėja Z. Januškevičienė

Akimirkų koliažas:

 

 

Svetainėje lankosi 33 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos