Kartais patyčios gali atrodyti panašios į draugų pajuokavimus ar draugiškus patraukimus per dantį. Juk tikriausiai ne vienam yra tekę juokais pasakyti draugui: „Na tu ir kvailelis!“, ar kaip kitaip pašiepti draugą ar jo elgesį.

Vis dėlto labai svarbu žinoti, kad patyčios nėra humoro forma! Kuo skiriasi patyčios nuo pajuokavimo? Kai juokaujama, linksma būna abiem žmonėms, o tyčiojantis linksma tik vienam vaikui – kitas tuo metu jaučiasi labai įskaudintas.

Kiekvienais metais kovo pabaigoje „Vaikų linija“ inicijuoja „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kurios pagrindinis tikslas keisti visuomenės nuostatas iš palankių patyčioms į nepalankias patyčioms nuostatas. Mūsų mokyklos bendruomenė nuolat įsitraukia į šią akciją.

Kovo 23–27 dienomis pradinių klasių mokiniai, atkreipdami dėmesį į aktualią patyčių problemą, mokykloje rengėsi raudona spalva arba puošėsi raudona detale. Taip pat kūrė šūkius ir gaminosi emblemas, kurias segėjo visą savaitę: „Nesistumdyk“, „Būk mandagus“, „Padėk draugui“, ,,Išklausyk“, „Nesipravardžiuok“.

Prevencinio poskyrio specialistė R. Gustaitienė 7-ų klasių mokiniams kalbėjo apie patyčių pasekmes ir galimybes jų išvengti, žiūrėjo ir aptarinėjo filmukus.

Daugelis 6–10 klasių mokinių kino centre ,,Garsas“ dalyvavo edukacinėje programoje ir žiūrėjo kino filmą „Atsiprašau“, kuris kiekvienam sukėlė daug emocijų ir net ašarų. Nors filmas gana liūdnas, tačiau ne vieną privertė susimąstyti apie savo kai kuriuos poelgius.

Mokyklos socialinė pedagogė daug dėmesio skyrė penktokams, aiškino, kas tai yra patyčios ir kaip galima jų išvengti. Taip pat žiūrėjo ir aptarinėjo filmą „Nekentėk tyloje“. Klasės valandėlės apie draugišką, kultūringą elgesį vyko ir kitose klasėse.

Mokyklos psichologė vedė klasės valandėles apie draugystę, pykčio valdymą, konfliktų sprendimą ir kt. Mokiniai atliko daug kūrybinių užduočių.

Vyresniųjų klasių mokinius nepilnamečių prokurorė K. Ulienė supažindino su nepilnamečių daromais nusikaltimais ir atsakomybe.

Atvykusios Carito specialistės mergaitėms pasakojo apie galimas prekybos žmonėmis pinkles, mokė būti budriomis ir atsakingomis. Mokinės pateikė daug klausimų.

Smagu po renginių girdėti mokinius, besidalinančius įspūdžiais, svarstančius, kaip galima padėti draugui.

Socialinė pedagogė Daiva Kudulytė

 

 

 

Svetainėje lankosi 17 svečių ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos