Šiais metais, pirmą kartą  per 12 pedagoginio darbo metų teko galimybė dalyvauti  tarptautiniame  kontaktiniame eTwinning programos profesinės raidos seminare. Prancūzijoje, Lyono mieste,  lapkričio 7–9 dienomis, atstovavau Lietuvai bei  Panevėžio Mykolo Karkos mokyklai.

Šansų patekti į šį seminarą nedaug,  iš anksto buvo numatyta, kad atrinks tik keturis mokytojus iš Lietuvos, bet vis tiek ryžausi pabandyti, užpildžiau paraišką ir tikėjau savo sėkme. Labai reikalingos žinios apie programos eTwinning (tarptautinio bendradarbiavimo ir bendravimo su draugais iš ES) galimybes, kurios įneštų naujovių į mokyklos ugdymo procesą.

Seminaras vyko anglų kalba, buvo skirtas įvairių dalykų mokytojams, dirbantiems su 7–19 amžiaus mokiniais, kurie nori daugiau sužinoti apie eTwinning programos veiklas, užmegzti tarptautinio  bendradarbiavimo ryšius, išbandyti praktiškai naujus internetinius įrankius  bei  rasti partnerius pirmajam eTwinning projektui. Seminaras prasidėjo dalyvių registracija bei  jaukiu pasimėgavimu kavos puodeliu, kartu susipažįstant su daugiau nei 80 mokytojų iš skirtingų ES šalių: Prancūzijos, Slovakijos, Suomijos, Maltos, Italijos, Makedonijos, Čekijos, Kipro, Bulgarijos, Belgijos, Austrijos bei Lietuvos. Visi mokytojai puikiai kalba angliškai, nors dėsto įvairius dalykus: matematiką, geografiją, istoriją, fiziką, ekonomiką, dailę, biologiją, anglų bei gimtąją kalbą.

Trijų dienų seminaro metu  dalyviai buvo supažindinti su programoseTwinning portalu, praktiškai mokėsi naudotis interaktyviais IKT įrankiais, rengė ir registravo naujus eTwinning projektus.  Sužinojome, koks tankus yra Europos mokyklų, dalyvaujančių programojeeTwinning, tinklas, kokiu būdu galima susirasti projektą norima tema, kaip susisiekti su dominančiu partneriu, surasti norimą mokyklą pageidaujamoje šalyje.   eTwinning portalas (www.etwinning.net)  yra verčiamas į 26 kalbas ir dabar jame yra užsiregistravę beveik 230 277 narių iš visos Europos.

Catherine ir Caroline, eTwinning programos koordinatorės Prancūzijoje, dalinosi savo asmenine projektine patirtimi, pasakojo apie sėkmingai įgyvendintus ir dar vykdomus eTwinning projektus.  Pateikė konkrečius pavyzdžius, kaip įdomiai ir nesudėtingai galima organizuoti eTwinning veiklas mokykloje. Lektorės akcentavo, kad net ir labai paprastas ir trumpas projektas atneša didžiulę  naudą mokiniams, mokytojams, mokyklai bei visai bendruomenei. Projektinė veikla ugdo komandinio darbo įgūdžius, lavina IKT  bei bendravimo užsienio kalba įgūdžius, atsiranda europietiškumo jausmas, skatinama mokinių mokymosi motyvacija bei noras bendradarbiauti.

Ypač sudomino naujų IKT programų panaudojimo galimybės: www.voki.com (avatarų kūrimas – geras metodas pažinti save ir kitus),www.padlet.com  (pristatymams skirta lenta su daugybe animuotų įrankių), www.myebook.com (knygų kūrimas), www.scratch.mit.edu (istorijų, žaidimų su animaciniais personažais bei muzika kūrimas). Norėdami, kad projektinė veikla būtų patraukli ir įdomi, mokiniams turime siūlyti tai, kas jiems įdomu: vaizdo konferencijos, pokalbiai virtualioje erdvėje, forumai.

Per tas tris dienas aš daug išmokau, įgijau pasitikėjimo savimi, patobulėjo mano anglų kalba,  darbo su eTwinning darbalaukiu ir erdve twinSpace įgūdžiai, paruoštas ir užregistruotas projektas „Reading is cool“ („Skaitymas – jėga!“) su projekto partneriu iš Prancūzijos Florent Lefevre, kurį įgyvendinsiu šiais mokslo metais. Tikiuosi, kad projekto numatyti tikslai bus įgyvendinti, literatūros pamokos taps įvairiapusiškesnės, mokiniai labiau  susidomės literatūra, pajaus skaitymo malonumą ir noriai dalinsis įspūdžiais apie perskaitytas knygas internete, suvoks, kad skaityti ir aptarti tą pačią knygą su skirtingose šalyse gyvenančiais paaugliais yra daug smagiau, nei sėdėti prie televizoriaus.

Taip pat  sutikau daug puikių žmonių ir su kai kuriais jų tikiuosi bendradarbiauti ir rengti kitus projektus. Naujos IKT galimybės dar labiau sudomino ir įtraukė į profesinį tobulėjimą.

Minolė Petronytė-Kairienė,

Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

 

 

 

Svetainėje lankosi 21 svečias ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos