Tolerancija – vienintelis kelias gyventi vieniems šalia kitų – išmokti pripažinti skirtumus. Tolerancija moko mus būti pakančius ir gebančius suprasti kitą ir kitokį, išmokti žvelgti į pasaulį smalsiai, be išankstinio nusistatymo bei ribotumo. 

Šis žodis kilo iš lotyniško „tolerantia“, kuris reiškia kantrybę, ir pirmiausia buvo vartojamas kalbant apie religijos laisvę ir pakantumą kitatikiams. 

Paryžiuje 1995 metais Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena, kuri kasmet minima daugelyje demokratinių šalių. 1995-ieji buvo paskelbti Tolerancijos metais: tais metais valstybės narės priėmė Tolerancijos principų deklaraciją, kuri teigia, kad „toleranciją ugdo žinojimas, atvirumas, bendravimas, minties, sąžinės ir įsitikinimų laisvė“.

Mūsų mokyklos mokiniai prisijungė prie Tolerancijos dienos minėjimo. Socialinės pedagogės Daivos Kudulytės ir dailės mokytojos Aušros Lazdauskienės iniciatyva mokiniai gamino Tolerancijos knygas. Kūrybinių darbų ir knygų paroda puošia I aukšto fojė. Vartydami knygas ir apžiūrinėdami piešinius galime pasidžiaugti mokinių draugiškumu, supratingumu ir kūrybingumu. Ačiū mokiniams už aktyvų dalyvavimą ir mokytojams už idėjas ir pagalbą kuriant knygas.

Dalis 8d klasės mokinių dalyvavo Tolerancijos dienos minėjime Laisvės aikštėje. Mokinės Indrė ir Vaida skaitė kūrinį „Iš kokios pusės pažiūrėsi“, dalino knygų skirtukus praeiviams, primindamos apie toleranciją.

Vienintelis kelias pasiekti tolerancijos – išmokti pripažinti ir gerbti skirtumus. Mes turime suprasti, kad visuomeninis gyvenimas įpareigoja mus toleruoti dalykus, kurių mes nemėgstame, nes šio  principo laikymasis galiausiai tampa naudingas ir mums patiems.

 Socialinė pedagogė Daiva Kudulytė

 

 

 

Svetainėje lankosi 39 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos