„Būk pasveikinta, viso pasaulio galiūne – daina!“ – šiais žodžiais lapkričio 12 d. Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje vedėjai pradėjo Klaipėdos ir Kniaudiškių mikrorajonų vaikų chorų  koncertą.

Šis renginys buvo skirtas iškiliausio praėjusio šimtmečio panevėžiečio Mykolo Karkos gimtadieniui paminėti. Mokykloje jau daug metų puoselėjamos chorinio dainavimo tradicijos. Juk čia dirba net dvi buvusios maestro mokinės – muzikos mokytojos D. Lukauskienė ir A. Mikolaitienė. Šiandien jos ir dar mokytoja A. Bagdonienė moko vaikus dainuoti liaudies dainas, groti dūdelėmis, kviečia burtis į chorą ir per muziką pamilti savo miestą bei dalyvauti jo kultūriniame gyvenime. Todėl mokykloje yra net keli chorai, kurie visada savo nuotaikingais pasirodymais džiugina ne tik vietos bendruomenę, bet ir su malonumu įsijungia į miesto renginius.

Šiemet chorinio dainavimo džiaugsmu pasidalinti nutarėme su kaimyninėmis mokyklomis ir vaikų darželiais, todėl pakvietėme žymaus panevėžiečio gimtadienį švęsti kartu. Malonu, kad mūsų iniciatyvai pritarė Panevėžio Vakarinės vietos bendruomenių taryba ir skatindama jaunimo kūrybingumą parėmė šį susibūrimą. Dėkojame jai už tai.  Vaikų chorų koncerte dalyvavo ne tik keli Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos chorai, bet ir dainorėliai iš „Taikos“ vaikų darželio, „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos, „Saulėtekio“ progimnazijos.

Gal kai kam pasirodys naivu, kad tokioje konkurencinėje visuomenėje mokykla puoselėja bendruomeniškumo idėją. Bet juk visais laikais daina vienijo žmones.

 

Loreta Švarlienė, mokytoja

 

Svetainėje lankosi 38 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos