Kiekviena spalio 10 d. minima kaip Pasaulinė psichikos sveikatos diena. 1992 m. Pasaulinė psichinės sveikatos federacija pasiūlė minėti Pasaulinę psichinės sveikatos dieną. 2001 m. šventę patvirtino Generalinė asamblėja.

Šią dieną organizuojamuose renginiuose skatinama dalyvauti ne tik pacientus ir gydytojus, bet ir visą plačiąją visuomenę. Konferencijose siekiama supažindinti žmones su psichinių ligų (šizofrenijos, epilepsijos, priklausomybės nuo narkotikų ir kt.) atsiradimo priežastimis, kad būtų galima iš anksto užkirsti joms kelią. Svarbu kuo anksčiau stiprinti žmogaus psichinę sveikatą, kad žmogus, užpultas menkiausios nesėkmės, nepasiduotų depresijai.

Panevėžio miesto mokyklų psichologai taip pat susivienijo paminėti šią dieną. Jie Panevėžio miesto Laisvės aikštėje suorganizavo akciją, kurios tikslas paminėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną ir nelikti abejingiems psichologinėmis ligomis sergantiems žmonėms. Šių metų 2014-ųjų tema – ,,Gyvenimas su šizofrenija“. Todėl vienas iš tikslų buvo pasidomėti, ar žmonės žino, kokia tai yra liga, pasiteirauti, ką jie žino apie šią ligą. Akcijos dalyviai klausė praeivių, kaip jie jaučiasi, ar kalbasi su savo artimaisiais apie savijautą ir kt.

Šioje akcijoje dalyvavo ir mūsų mokyklos 7c klasės mokinės, kurios apklausė 80 žmonių. 39 procentai apklaustų žmonių žino, kas tai yra spalio 10 diena, o 61 procentai teigė, kad nežino. 56 procentai žmonių teigė, kad dažnai su savo draugais ir artimaisiais kalbasi apie savijautą. 63 proc. praeivių teigė, kad yra girdėję apie šizofreniją ir žino, kokia tai liga. Mokinės pastebėjo, kad maloniausiai ir noriausiai bendravo senyvo amžiaus žmonės. Jie atsakinėjo ne tik į mokinių pateiktus klausimus, bet pasakojo apie save, savo gyvenimą. Akcijos metu galima buvo pažaisti žaidimą ,,Kaip tu jautiesi?“, pabendrauti su mokyklų psichologais.

Tikimės, kad kalbinti žmonės po šios akcijos neliks abejingi savo artimųjų psichologinei sveikatai, dažniau paklaus artimųjų, kaip jie jaučiasi, kokias emocijas jie išgyvena ir neliks abejingi psichinėmis ligomis sergantiems artimiesiems.

Mokyklos psichologė Kristina Tarutienė ir Aleksandra Navikovaitė, 7c

 

 

 

Svetainėje lankosi 26 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos