Mūsų mokykla, puoselėjanti kryptingos dailės tradicijas, kasmet vasarą pradeda išvažiuojamuoju dailės pleneru gamtoje. Taip paskatiname kūrybiškiausius mokinius ieškoti savo meninio individualumo, domėtis ne tik menu ir jo vieta šiuolaikiniame pasaulyje, bet ir istorija, gamta, architektūra.

Šiais metais vykome į Palėvenę. Plenere dalyvavo apie 40 jaunųjų 5–8 klasių dailininkų. Dailės praktikai vadovavo kryptingos dailės mokytojai: Aušra Lazdauskienė, Vidmantas Mačiulis ir Vaida Vaitkevičienė. Plenero tema: „Istorija ir spalvos Palėvenės dvare“.

Pleneras prasidėjo pažintimi su Palėvenės dvaro sodyba ir Komarų dinastijos istorija. Dvaro savininko Bogdano Komaro anūkė Nijolė Marija Milaknienė mielai sutiko papasakoti savo šeimos istoriją,  dalinosi išsaugotomis  autentiškomis dvaro, jo savininkų ir draugų nuotraukomis, atvirukų kolekcijomis. Dvaro pastatai plačiai išsimėtę slėnyje, įspūdingai atrodančios unikalios dolomito kolonos, Lėvens krantinė. Parke  siūruoja vienas iš dviejų augančių Lietuvoje kurilinių maumedžių, taip pat šimtametės liepos, kanadiniai klevai ir kiti gamtos paminklai.  Patogiai įsitaisę ant pievelės mokiniai ėmėsi kūrybinio darbo, piešė dvaro pastatų fragmentus, naudojo įvairias technikas, stengėsi atskeisti griuvėsių istoriją, spalvas, savo pačių vizijas.

Išvykos metu taip pat stabtelėjome prie Palėvenės Dominikonų vienuolyno ansamblio.  Dailės mokytojai priminė pagrindinius baroko stiliui būdingus bruožus, galėjome palyginti autentiškas ir restauruotas vienuolyno sienas. Taigi kryptingas dailinis ugdymas ne tik lavina kūrybinius gebėjimus, bet ir kaupia teigiamas emocijas, ugdo meninį suvokimą. Mokiniai labai džiaugiasi turėdami galimybę tai puoselėti nemokamai mūsų mokykloje ir lankyti kryptingos dailės užsiėmimus.

Pasigrožėti dailės plenero mokinių darbais galėsime  jau šį rugsėjį. Pirmiausia mokinių darbais papuošime mokyklos fojė, vėliau jie keliaus į parodas mieste.  

Mokytoja Minolė Petronytė-Kairienė

 

Plenero akimirkos GALERIJOJE–2016 m. pavasaris–Pleneras Palėvenėje

Svetainėje lankosi 21 svečias ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos