Šiemet 8b klasė nusprendė aplankyti kaimyninę šalį – Latviją. Taigi, gegužės 18 dieną šį savo sumanymą įvykdėme. Aplankėme keletą labai nuostabių Latvijos lankytinų vietų.

Pirmasis objektas buvo kino miestelis „Cinevilla Studio“. Šis miestelis geriausias Latvijos kultūrinio turizmo objektas, dar vadinamas Latvijos Holivudu. Ekskursija po miestelį, kurios metu sugrįžome į praėjusio šimtmečio pradžią. Įspūdingos gatvės ir namų fasadai, istorinių tiltų fragmentai, bažnyčios, turgus, prie kranto stovintis laivas ir gatve važiuojantis tramvajus... Visa, kas liko po čia kurtų filmų. Susipažinome su kino studijos užkulisiais, avangardine šiuolaikinio meno paroda. Patys pabuvome aktoriais ir per 46 minutes nusifilmavome aštraus siužeto tragikomedijoje „Aštuntokų vargai, svajonės ir viltys“.

Visai šalia populiariausio Baltijos šalyse Jūrmalos kurorto yra Kemerių nacionalinis parkas – Natura 2000 teritorija, išsiskirianti biologine įvairove, unikaliomis Kemerių pievų pelkėmis, įvairiomis ekosistemomis, mineralinių ir gydomųjų vandenų šaltiniais. Lankytojų patogumui parke yra įrengti gamtos takai (Sloko ežero pėsčiųjų takas, Didieji tiltai per Kemeri pievų pelkę, Kanieros miestelio takas), apžvalgos bokšteliai ir bokštai, skirti paukščių stebėimui. Pelkės taku intensyviai keliavome apie valandą, turime pasakyti – patys turite pamatyti! – vaizdas nerealus, gana egzotiškas ir neįprastas.

Pravažiavome Kemeri kurortinį miestelį ir šaltinį „Driežas“, kurio vandenyje yra daug sieros vandenilio. Šaltinio vandens kvapas kaip supuvusio kiaušinio. Žinokit, iš tiesų kvapas šlykštus...

Vėliau patraukėme į Jūrmalą, kuri yra didžiausias kurortinis pajūrio miestas Baltijos šalyse, turintis seną kurorto istoriją.

Vyko ekskursija po Jūrmalą: Jūrmalos centras, senieji pastatai, pėsčiųjų gatvė, miesto muziejus, kur susipažinome su kurorto istorija ir pajūrio mada. Užlipome į apžvalgos bokštą. Galiausiai mėgavomės „Livu“ vandens parko atrakcijonais. Grįžome vėlai vakare pavargę, bet labai laimingi. Kelionė tikrai verta viso to nuovargio. Šį maršrutą rekomentuojame visiems.

8b klasės mokiniai ir auklėtoja I. Subačienė

 

 

 

Svetainėje lankosi 32 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos