Gegužės mėnesį prasidėjo trečius metus mokykloje vykdomas prevencinis projektas „Draugystės tiltai be žalingų įpročių 2016“. Projektas yra finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Jį vykdo Rožyno progimnazija, Mykolo Karkos pagrindinė mokykla ir VšĮ „Pagalbos centras“.

Šio projekto  tikslas – formuoti mokinių neigiamas Visuomenės sveikatos biuro nuostatas rūkymo atžvilgiu, ugdyti moralines vertybes, atsakomybę už savo ir artimųjų sveikatą, vykdyti rūkymo pirminę prevenciją Panevėžio miesto ugdymo įstaigose ir Vaikų dienos centre, didinti jaunimo užimtumą. Prieš pradedant vykdyti projekto veiklas, 7–8 klasėse buvo atliktas tyrimas. Šio tyrimo tikslas – išsiaiškinti rūkymo ir alkoholio paplitimą tarp paauglių, kiek vaikai susipažinę su žalingų įpročių žala, kur gauna informacijos apie žalingų įpročių žalą.   

Projekto vykdomos veiklos prasidėjo gegužės 3 dieną Visuomenės sveikatos biuro paskaitomis apie žalingų įpročių žalą. Mokiniai paskaitos metu susipažino ne tik su rūkymo ir alkoholio žala jauno žmogaus organizmui, bet ir turėjo progą pamatyti, kaip atrodo rūkančio ir nerūkančio žmogaus dantys, plaučiai, kiek dervų susikaupia plaučiuose rūkant cigaretes. Paskaitos apie žalingus įpročius vyko ir Rožyno progimnazijoje, ir Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje. 

Formuojant sveikos gyvensenos ir elgsenos įpročius, mokiniai savo mintis išreiškė piešiniuose, kuriuose atsispindi jų esamas požiūris į žalingus įpročius ir naujai gauta informacija. Piešinių parodos eksponuojamos Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje, Rožyno progimanazijoje  ir  VšĮ „Pagalbos centras“. Parodos bus eksponuojamos iki birželio 10 dienos.

Gegužės 20 dieną projekto dalyviai susitiks Rožyno progimnazijos bendruomenės rengiamoje sporto šventėje: sportuosime, turiningai leisime laisvalaikį su įdomiais žmonėmis, klausysimės muzikos, šoksime ir kt.

Gegužės 24 dieną Rožyno progimnazijoje vyks viktorina „Mes nerūkom, nerūkyk ir tu“, skirta Pasaulinei dienai be tabako paminėti. Viktorinos metu mokiniai turės galimybę prisiminti sukauptą informaciją apie žalingų įpročių prevenciją, sveiką gyvenimo būdą.

Šiuo renginiu baigsime pavasarines projekto veiklas ir atsisveikinsime iki rudens. Tikimės, kad sukaupta informaciją apie rūkymo žalą ir suformuota neigiama nuostata rūkymo atžvilgiu užsifiksuos kiekvieno jauno žmogaus atmintyje.

Kristina Tarutienė ir projekto koordinatorė Elvira Vaisiauskienė

 

 

 

Svetainėje lankosi 25 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos