Gegužės 7-ąją Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji kiekvienam lietuviui primena Rusijos carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžomi kiekvienos tautos brandumą liudijantys ženklai – kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis. Ginčas su rusų administracija dėl spaudos ir kalbos peraugo į visuotinį tautos švietimo sąjūdį, kuris pasibaigė tautos nepriklausomybės atgavimu.

Mokykloje taip pat pažymėjome šią ypatingą datą – skaitykloje vyko pokalbiai apie kalbą ir knygą. Diskutavome, kodėl lietuvių kalbą reikia saugoti ir gerbti taip, kaip saugome ir gerbiame Lietuvos vėliavą. Dar kartą prisiminėme dramatišką lietuviškos knygos kelią ir tuos, kuriems turime būti dėkingi už tai, kad šiandien mes kalbame savo gimtąja lietuvių kalba. Bandėme išsiaiškinti, kaip lietuvių kalbą veikia globalizacija ir anglų kalbos kaip vienintelės pasaulinės kalbos įsigalėjimas.

6c klasės mokiniai, paragavo žurnalistų duonos: jie visą mėnesį dirbdami grupėmis parengė ir pristatė klasės draugams laikraščius „Šviesos kelias“, „Mokyklos šauksmas“, „Tėvynė“, „Nemunėlis“, „Pavasarėlis“. Mokiniai suprato, kokia didelė atsakomybė jiems teko. Norint parengti laikraštį  reikia išmanyti dizaino subtilybes, mokėti pasirinkti aktualias temas ir, žinoma, taisyklingai vartoti kalbą. Mokytoja  O. Vaitkevičienė, atlikusi korektorės ir redaktorės pareigas, įvertino mokinių pastangas.

Parodoje, skirtoje Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai, puikavosi  5d ir 6c klasės mokinių sukurtos ir iliustruotos pasakų ir sakmių knygos bei 5d klasės mokinių originalios mintys apie knygą ir skaitymą.

Bibliofilas Domas Kaunas yra pasakęs: „Spaudos atgavimo diena turėtų būti antroji šventė po nepriklausomybės atgavimo.“ Rašykime, skaitykime, kalbėkime viena seniausių, pačia nuostabiausia mūsų gimtąja – LIETUVIŲ KALBA.

                                                                                                             Bibliotekos vedėja Zita Januškevičienė

 

Nuotraukas rasite GALRIJOJE–2016 m. pavasaris–Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

Svetainėje lankosi 30 svečių ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos