Balandžio 23–29 d. visoje Lietuvoje vyko Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai. Savaitės tema pakartojo Bibliotekų metų šūkį: Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė. Savaitė prasidėjo balandžio 23-ąją, UNESCO minimą Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną.

Nemažai renginių šią savaitę vyko ir mūsų mokyklos bibliotekoje. Ypač aktyviai renginiuose dalyvavo 5-ų  ir 6-ų klasių mokiniai. Valandėlės „Iš bibliotekų istorijos“ metu jie sužinojo labai daug naujo: bibliotekos vedėja Zita Januškevičienė jiems papasakojo visą pasaulio bibliotekų istoriją – nuo seniausių, gyvavusių dar antikos laikais, iki dabartinių ir net ateities bibliotekų, kuriose vyraus elektroninės knygos.

Penktokai dalyvavo diskusijoje „Bibliotekų draugai ir priešai“. 6b klasės (auklėtoja Audronė Striogienė) mokiniai turėjo smagią klasės valandėlę – literatūrinį proto mūšį „Kas? Kur? Kada?“.

Septintokams vyko viktorina „Bibliotekos lobiai“. Pasirodo, šiuolaikiniams mokiniams lengviausiai tuos lobius pavyksta rasti internete, bet dažnai sunkiau susigaudyti knygų, enciklopedijų ir žinynų įvairovėje ar surasti reikiamą informaciją tiesiog bibliotekos stenduose.

Balandžio 23 d. pasaulis minėjo V. Šekspyro 400-ąsias mirties metines. Mūsų mokykloje šį didįjį kūrėją labai  gražiai paminėjo 8-okai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojų Loretos Švarlienės ir Algirdo Putausko. Mokyklos skaitykloje bibliotekos vedėja mokinius supažindino su V. Šekspyro gyvenimu ir asmenybe. Vėliau mokiniai deklamavo V. Šekspyro sonetus (keletą jų raiškiai perskaitė ir mokytojai bei bibliotekos vedėja), nagrinėjo „Romeo ir Džiuljetą“, aptarė matytus spektaklius bei kino filmus pagal šio autoriaus kūrybą. Vyko įdomi diskusija, kuo šio didžiojo menininko kūryba mums aktuali ir šiandien.

Visą savaitę mokyklos skaitykloje buvo galima apžiūrėti parodas „Biblioteka – tai pasaulis, pasiekiamas ranka“, „Prisilieskim prie knygos šviesos“.

Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę mokykloje vykę renginiai, manome, prisidėjo prie mokinių skaitymo skatinimo, kūrybingumo lavinimo, informacinio raštingumo ugdymo. Džiaugiamės, kad  auga tikri skaitytojai, kurie geba analizuoti, atsirinkti, kas jiems aktualu, ir pajusti skaitymo džiaugsmą.

                            Mokyklos bibliotekos darbuotojos Zita Januškevičienė ir Audronė Tumulienė

Akimirkos GALERIJOJE–2016 m. pavasaris–Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Svetainėje lankosi 78 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos