Kasmet paskutinį balandžio trečiadienį minima Tarptautinė triukšmo supratimo diena. Pasaulio sveikatos organizacija kaip reikšmingiausius triukšmo šaltinius įvardija ausines, vaikiškus žaislus, šventes, automobilių stovėjimo aikšteles, oro uostus, autostradas, pabrėžia pramoninį ir komercinį triukšmą. Ilgalaikis triukšmo poveikis sukelia sveikatos sutrikimus.

Rūpindamasi savo ir aplinkinių sveikata, mūsų mokyklos  bendruomenė vykdo Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonių įgyvendinimo laimėtą  projektą „Sveikos aplinkos kūrimas“. Norėdami sumažinti triukšmo lygį mokykloje, balandžio 27-ąją vykdėme akciją „Diena be triukšmo“. Skambutis mokinius kvietė tik į pamoką. Be sustojimo per mokyklos TV sukosi 7a klasės mokinio Domanto sukurtos skaidrės apie triukšmą ir jo daromą žalą. Ilgųjų pertraukų metu vieni mokiniai mokyklos skaitykloje žaidė šaškėmis ar šachmatais, kiti aktų salėje dalyvavo meditacijos seanse, treti  –  sparčiajame žygyje aplink mokyklos stadioną. Visi žygio dalyviai žingsniavo tylūs, susikaupę, nes turėjo užduotį – suskaičiuoti savo žingsnius. Kūno kultūros mokytoja Rasa Atstupėnienė suregistravo visų dalyvių žingsnius – o jų jau ne taip ir mažai – 31 559. Šeštokės Aistė, Agnė, Lauryna  ir devintokas Raigardas mokyklos fojė mokiniams, mokytojams ir visam mokyklos personalui dalijo spalvotas skrajutes „Triukšmas ir jo poveikis sveikatai“. Visą savaitę vyko sveikatos valandėlės, diskusijos apie triukšmo žalą. Jas vedė mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lolita Puškorienė. Penktokai įgijo žinių apie triukšmo keliamus pavojus sveikatai. Mokiniai sužinojo, kad ilgalaikis triukšmo poveikis sukelia klausos sutrikimus, kenkia imuninei, nervų, širdies ir kraujotakos, virškinimo trakto sistemoms.

Akcija mokyklos bendruomenei patiko. Pabandėme kasdieninę veiklą atlikti keliais pustoniais tyliau. Dar reikia visiems išmokti patylėti, paklausyti, ką šlama medžiai, ką sako jų lapeliai, paaukoti  dalį sekundės tam nuostabiam laikui, kurio mes niekaip negalime pagauti....

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Jeleniauskienė

 

Akimirkos GALERIJOJE–2016 m. pavasaris–Tarptautinė triukšmo supratimo diena

 

Svetainėje lankosi 28 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos