„Sunaikink ją [kalbą] – sunaikinsi santaiką, vienybę ir gerovę. Sunaikink ją – užtemdysi saulę danguje, sumaišysi pasaulio tvarką, atimsi gyvybę ir garbę.“ Šiuos M. Daukšos žodžius simboliškai prisiminėme balandžio 18 dieną. Tądien  mokykloje vyko netradicinė ugdymo diena, skirta Žemės dienai minėti.

Šia gražia proga nuo 9 valandos ryto mokyklos šeštokai rinkosi į aktų salėje vykusią viktoriną „Lietuva – tai aš, Lietuva – tai tu“. Mokiniai buvo suskirstyti į komandas po 6 asmenis, kurie atstovavo savo klasei. Už nugarų jiems sėdėjo gausūs bendraklasių būriai – triukšmingos palaikymo komandos. Šeštokai gavo 10 užduočių – kūrybinių, o taip pat ir pareikalavusių nemenkų žinių. Vaikai galėjo pasitikrinti, kaip pažįsta iškilias Lietuvos asmenybes, žymiausias vietas, galėjo pasiklausyti tarmiškų dainų, pasitikrinti kalbos kultūros, geografijos ir istorijos išmoktas pamokas. Užduotis viktorinai ruošė ir patį renginį vedė mokytojas R. Milinis, o komandas vertino, akylai stebėjo bei balus skirstė viktorinos komisija – mokytojai A. Koncė, R. Katilienė, Z. Januškevičienė. Baigiantis viktorinai buvo suskaičiuoti galutiniai balai ir paskirstytos vietos. Įdomiausia tai, kad dvi komandos, besirungiančios tarp 1 ir 2 vietų surinko vienodą balų skaičių, todėl komisijos apsisprendimą lėmė žodžiai, ištarti viktorinos pradžioje – kad mūsų tauta - tai gamta, žemė ir kalba. Tai reiškia, kad pirmąją vietą komisija nusprendė skirti klasei, kuri užduotis atliko ne tik teisingai, tačiau ir beveik be rašybos klaidų. Viktorinos prizininkai:

I vieta – 6c klasė

II vieta – 6b klasė

III vieta – 6d klasė

IV vieta – 6a klasė

Pirmos vietos laimėtojai buvo apdovanoti simbolinėmis dovanomis. Dėkojame visiems viktorinos dalyviams ir mokytojams už gražią, sklandžią ir šventišką viktoriną.

Lietuvių k. mokytoja Renata Katilienė

 

Akimirkos GALERIJOJE–2016 m. pavasaris–Žemės diena, 5–10 kl.

Svetainėje lankosi 26 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos