NEBŪNA GRAŽIŲ PATYČIŲ – PATYČIOS TAI NE HUMORAS.

JUOKAUJAMA NORINT PASILINKSMINTI, TYČIOJAMASI – NORINT ĮSKAUDINTI.

Kovo 14–18 dienomis visoje Lietuvoje vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Prie šio projekto savo renginiais prisijungė ir Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos mokiniai.

Visą savaitę mokykloje vyko klasės valandėlės, viktorinos, pokalbiai, parodos, akcijos, išvykos, skirtos „Veiksmo savaitei BE PATYČIŲ“.

Kovo 15 dieną vyko viktorina ketvirtų klasių mokiniams „Moku bendrauti be patyčių“. Mokiniai viktorinos metu kūrė šūkį ir atsakinėjo į klausimus apie draugystę, dėliojo dėliones, ieškojo pasislėpusių žodžių, spėliojo emocijas ir knygų ištraukas, kuriose yra paliesta draugystės arba patyčių tema. Mokinių laukė ir greitosios, judriosios užduotys: kas greičiau sudėlios paveikslėlį, kas greičiau perduos draugui kamuoliuką ir kt. Taip pat buvo ir keletas šmaikščių ir linksmų užduotėlių, kai reikėjo pamąstyti, o gal net ir su humoru atsakyti. Visos komandos buvo labai išradingos, draugiškos, tačiau daugiausia taškų surinko 4e klasės komanda, kuri tapo Šauniausia.

Penktų klasių mokiniams buvo vedamos klasės valandėlės apie draugišką bendravimą, kalbama apie tai, kaip kovoti su nemandagiais juokeliais, pasišaipymu ir kt. Daug diskusijų sukėlė filmo „Nekentėk tyloje“ peržiūra ir aptarimas.

Šeštų klasių mokiniai pildė anketas apie tarpusavio santykius. Paaiškėjo, kad tarp šeštokų pasitaiko patyčių atvejų. Į mokyklą atvyko bendruomenės pareigūnė Renata Gustaitienė ir vedė klasės valandėles apie vaiko teises, pareigas, rodė bei komentavo filmukus apie saugų bendravimą internetinėje erdvėje.

Daugiausia emocijų sukėlė šeštų klasių mokiniams surengta viktorina „Aš prieš patyčias“. Mokiniai atsakinėjo į rimtus klausimus apie draugus, pareigas, patyčias ir kt. Tačiau labiausiai visiems patiko linksmosios užduotys: atspėti suvaidintą emociją, sudėti iš skiemenų patarlę, atspėti, kiek kojų turi parodytas dramblys, į kurią pusę važiuoja autobusas ir pan. Nors neteisingai atsakius kartais apimdavo liūdesys, tačiau greitai nusivylimą išsklaidydavo su kitu klausimu atėjusi sėkmė. Dažniausiai sėkmė šypsojosi 6d klasės mokinių komandai – jie surinko daugiausia taškų ir tapo nugalėtojais.

Pradinių klasių mokiniai surengė akciją ,,Penki žingsniai draugystės link“. Jie kiekvieną dieną darė ir nešiojo emblemas, skirtas patyčių prevencijai. Aktų salėje vyko 5–7 klasių mokinių piešinių paroda „Būk matomas“.

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ renginiai baigėsi akcija ,,Draugystės žiedai“. Skambant muzikai, 1–10 klasių mokiniai rinkosi į mokyklos kiemą, kuriame kiekviena klasė pražydo savo draugystės simboliu – žiedu. Prie mokyklos nors trumpam pasijuto pavasaris, kuris pasibeldė į kiekvieno širdį gerumo spinduliu.

Socialinė pedagogė Daiva Kudulytė ir psichologė Kristina Tarutienė

 

Akimirkos GALERIJOJE–2016 m. pavasaris–„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“

 

Svetainėje lankosi 44 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos