Mūsų mokykloje tris mėnesius vyko įvairūs renginiai, kurių metu bibliotekos darbuotojos 1–8 klasių mokinius supažindino su akcijos „Metų knygos 2015 rinkimai“ istorija, tikslais ir idėja, knygų penketukais vaikams ir paaugliams. Skaitykloje, bibliotekoje ir II aukšto fojė veikė informatyvūs stendai, kurie kvietė skaityti naujausias lietuviškas knygas ir išrinkti pačias skaitomiausias vaikų ir paauglių kategorijose.

Vyresnieji mokiniai savarankiškai skaitė ne tik pasiūlytas paauglių penketuko knygas, bet domėjosi ir  svarbia informacija apie jas – LRT garso ir vaizdo įrašais su knygų autoriais, literatūros kritikų ir kitų žymių žmonių atsiliepimais, anotacijomis. Pasinaudoję surinkta medžiaga, patys rengė labai įdomius knygų pristatymus su skaidrėmis ir plakatais. Džiugino mokinių gilios mintys ir pastebėjimai.

Pradinių klasių mokiniams skaitykloje vyko knygų vaikams penketuko pristatymai, garsinis knygų skaitymas, pokalbiai apie knygų herojus ir jų poelgius. Nemažai sužinojome ir apie knygučių autorius.

Mūsų mokyklos mokiniai buvo labai aktyvūs. Pradinukai pačia skaitomiausia knyga išrinko R. Savickytės „Adelės dienoraštis. Ruduo“, o vyresnieji – R. Unos „Atjunk“. Su nekantrumu laukėme žinių iš Knygų mugės, kurios metu buvo paskelbtos  knygos nugalėtojos. Ir koks džiaugsmas užliejo mūsų mažas ir didesnes širdeles, kai sužinojome, kad:

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2015“ nugalėtojomis tapo šios knygos:

Knygų paaugliams kategorijoje – Rebekos Unos „Atjunk“.

Vaikų kategorijoje – Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis. Ruduo“.

Dėkojame akcijos dalyviams: visų pradinių klasių mokiniams ir mokytojoms, 5d, 6c, 6d, 7a, 8c klasių mokiniams ir jų lietuvių kalbos mokytojoms O. Vaitkevičienei ir L. Švarlienei, 6b klasės mokiniams ir jų auklėtojai A. Striogienei.

Atsisveikiname su šia gražia akcija. Bet neilgam – lapkričio mėnesį vėl grįšim prie  naujausių lietuviškų knygų: skaitysime ir rinksime 2016 metų knygą.

                                                                                           Bibliotekos vedėja Z. Januškevičienė

Akcijos akimirkos GALERIJOJE–2016 m. žiema

 

 

 

Svetainėje lankosi 30 svečių ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos