Skelbiama 2016 metų vertimų ir iliustracijų projekto „Tavo žvilgsnis“ registracijos pradžia.

 

Maloniai primename, kad sėkmingai atlikti vertimai, kaupiami gal jau ir ne vienerius metus, gali padidinti Jūsų galimybes stojant į aukštąsias mokyklas, laimint specialiuosius prizus.

1.    Projekte gali dalyvauti 4–12 klasių moksleiviai, taip pat studentai.

2.    Dalyviai galės versti iš anglų, rusų, prancūzų ir vokiečių kalbų į lietuvių kalbą.

3.    Vertėjai gali dalyvauti dviejų (arba daugiau) kalbų programose, t. y. versti iš dviejų ar daugiau kalbų.

4.    Visomis kalbomis bus pateikta po 6 skirtingų lygių tekstus (iš viso 24 tekstai), todėl kiekvienas galės pasirinkti tekstą pagal savo galimybes.

5.    Pasirenkant tekstą rekomenduojame jį aptarti su mokytoju, darbo vadovu.

6.    Iliustruotojai pasirenka tekstą ar daugiau. Iliustracijų technika ir formatas gali būti įvairūs.

7.       Dėmesio! Naujiena! Mokiniai, projekto dalyviai, turi galimybę išversti visus šešis pateiktus tekstus. Sėkmingai atlikęs darbą, projekto dalyvis tampa nugalėtoju ir gauna ilgojo teksto vertėjo diplomą, t. y. sėkmingas šešių tekstų vertimas yra vertinamas kaip vieno ilgojo teksto (didelės apimties) vertimas. Šešių tekstų vertimas įgauna svarbios reikšmės, kadangi atsiranda galimybė analizuoti ir versti skirtingų stilių tekstus. Verčiamas tekstas gali būti iliustruojamas. Norėdami atlikti šį darbą, projekto dalyviai registruojasi įprasta tvarka. Pažymime, jog šis darbas neturi būti kolektyvinis, t. y. kiekvienas dalyvis jį turi atlikti individualiai.

8.    Projekto dalyviai gali savarankiškai pasirinkti tekstą (apysaką, apsakymą, straipsnį ar jo ištrauką, apimtis 6–10 puslapių) ir išversti.Šis darbas neturi būti kolektyvinis, t. y. kiekvienas dalyvis jį turi atlikti individualiai. Vertėjas gali pats iliustruoti darbą arba siūlyti tą darbą atlikti kitam projekto dalyviui – iliustruotojui. Kiekvienas dalyvis (tiek vertėjas, tiek iliustruotojas) registruojasi įprasta tvarka (mokyklos teikiamoje bendroje paraiškoje arba individualiai).

9.       Vieno dalyvio mokestis – 2,30 €. Jeigu tas pats dalyvis yra ir vertėjas, ir iliustruotojas, tai mokestis yra 4,60 €.

10.   Dalyvio mokestį neškite savo užsienio k. mokytojoms iki 2015-12-11.

Linkime sėkmės!

 

Užsienio k. mokytojos

Svetainėje lankosi 33 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos