Lapkričio 9–15 dienomis visose Šiaurės ir Baltijos šalyse vyko 19-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, puoselėjanti skaitymą balsu ir šiaurietišką pasakojamąją tradiciją. Tai yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamas projektas.

Kasmet į šią iniciatyvą įsitraukia daugiau negu 2000 institucijų. Jau ketvirtus metus iš eilės į šį projektą  įsijungė ir mūsų mokykla. Apie projektą skelbė stendai mokyklos fojė ir II aukšto koridoriuje. Jie kvietė iš arčiau susipažinti su Šiaurės ir Baltijos šalimis.  Skaitykloje buvo surengtos parodos „Šiaurės ir Baltijos šalių rašytojai – Lietuvos vaikams“, „Draugauja miestai“ (Panevėžys ir jo miestai partneriai Šiaurės ir Baltijos šalyse).

Projekte dalyvavo 1–8 klasių mokiniai. Labai aktuali buvo šių metų tema – „Draugystė“.

Šią savaitę mokykloje vyko daug įvairių renginių. Jų metu buvo balsu skaitomos ištraukos iš projekto organizatorių pasiūlytų  knygų: Maria Parr „Vaffelhjarte“ („Vaflinė širdelė“) (3–4 kl.), Marjun Syderbø Kjelnæs „Skriva i sandín“ („Rašyk smėlyje“) (6 kl.). Skaitėme mokiniams ištraukas ir iš tų kūrinių, kuriuos pasiūlė  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centras. Tai Marijos Gripės „Hugas ir Jozefina“ (2–3 kl.), Astridos Lindgren „Ronja, plėšiko duktė“ (4–5 kl.). 7a klasės mokiniai perskaitė ir aptarė  Ragnheidur Gestsdottir knygą „Proga laimėti“. 8c klasė perskaitė Stefan Casta „Vasara su Mere Lu“. Ši knyga daugelį privertė susimąstyti apie tai, kaip stipriai žmogaus gyvenimą gali pakeisti negalia ir kaip jai nepasiduoti.

Pas pačius mažiausius mūsų skaitytojus svečiavosi pati Pepė Ilgakojinė iš Astridos Lindgren knygos. Su Pepe vaikams padėjo susipažinti 7a klasės mokiniai. Pirmokai pasveikino Pepę su 70-uoju gimtadieniu ir įteikė jai didelį saldainį. Juk lygiai prieš 70 metų (1945 m.) buvo išleista ši A. Lindgren knyga

Visos savaitės metu vyko daug pokalbių ir diskusijų draugystės tema. 1–4 klasių mokinukai ir jų mokytojos karpė kiekvienas savo figūrėles, spalvino jas ir suklijavo į „Draugystės ratą“, kuris apjuosė visas Šiaurės ir Baltijos šalis bei jų vėliavas mokyklos skaitykloje. Daugelis mokinių užrašė savo mintis apie tai, kas yra draugystė arba tikras draugas. 5–8 klasių mokiniai su dailės mokytojos Virginijos Andriulevičienės pagalba tai atliko labai meniškai. Na, o patį žodį „draugystė“ mokėmės skaityti ir tarti ne tik lietuviškai, bet ir visomis Šiaurės ir Baltijos šalių kalbomis.

Ačiū visoms pradinių klasių mokytojoms, taip pat lietuvių kalbos mokytojoms Onutei Vaitkevičienei ir Loretai Švarlienei, kurios irgi aktyviai įsijungė į šį projektą, paskatino mokinius skaityti, diskutuoti, kurti.

Per šią savaitę mokiniai daugiau sužinojo apie Šiaurės ir Baltijos šalis, susipažino su naujais jų literatūros kūriniais. Daugelis nuo šiol dar labiau brangins savo draugus ir puoselės draugystę.

.                                                 Zita Januškevičienė ir Audronė Tumulienė,
                                                                     mokyklos bibliotekos darbuotojos

 

Svetainėje lankosi 34 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos