Spalio šeštąją Panevėžio Mykolo Karkos mokyklos 2–9 klasių mokiniai, kurie surinko daugiausia makulatūros akcijoje „Rūšiuokime mokyklose“, važiavo į ekskursiją po Panevėžio rajoną.

Pirmiausia nuvykome į Čičinsko kalną. Pavaikščiojome, pasigrožėjome gamta, klausėmės gido pasakojimo apie Čičinsko kalno istoriją. Tada aplankėme Linų muziejų. Ekskursijos po muziejų metu vadovė mums pasakojo, kodėl senovėje buvo reikalingi linai ir ką su jais darydavo, net leido mums patiems pamėginti dirbti su linais. Apžiūrėję muziejų, sėdome į autobusą ir netrukus atsidūrėme Tradicinių amatų centre, kuriame susipažinome su edukacinėmis keramikos ir audimo programomis.

Krekenavos regioninio parko muziejuje klausėmės paukščių balsų, žiūrėjome filmuką apie stumbrus ir liesdami ekranus sužinojome daug įdomios informacijos apie gyvūnus ir augalus, esančius viename iš 30 Lietuvoje įsteigtų regioninių parkų. Po to lipome į 25 metrų aukščio apžvalgos bokštą, ėjome Pojūčių taku, supomės ant neįprastų sūpynių, grojome iš medžio padarytu instrumentu. Vaikštinėdami Girinio taku, tyrinėjome medžius, mėgavomės gamtos kraštovaizdžiu, apžiūrėjome Puntuko „brolį“ Rapolą.

Kita stotelė – Pašilių stumbrynas. Visi buvome susidomėję gyvūnais, stengiamės prieiti arčiau ir paliesti juos. Matėme neįprastą stumbro ir ožio kovą, o eidami Pažintiniu taku, girdėjome genio kalenimą. Mūsų laukė staigmena – stumbrų prižiūrėtojas užkūrė didelį laužą. Sušalę visi šildėmės prie jo, užkandžiavome, žaidėme žaidimus, dalijomės įspūdžiais. Galutinis kelionės tikslas – Bistrampolio dvaras. Čia klausėmės gido pasakojimų apie Bistrampų giminę, maitinome bei glostėme žirgus.

Pilni įspūdžių grįžome namo. Visiems labiausiai patiko Stumbrynas, Krekenavos regioninio parko muziejus ir lipimas į apžvalgos bokštą. Išvyka buvo šauni, įdomi ir turininga. Puikiai praleidome laiką. Šią kelionę atsiminsime dar ilgai.

Augustė Rakauskaitė ir Martyna Nevieraitė, 7a
Austėja Kriščiūnaitė ir Justina Barisevičiūtė, 8c

 

 

 

Svetainėje lankosi 28 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos