Šių metų lapkričio 13 d. Panevėžio muzikiniame teatre 4c klasės mokiniai ir mokytoja Loreta Valainienė dalyvavo miesto vaikų šventėje „K. Donelaitis mūsų metuose“.

Būrelio „Mažasis teatras“ nariai scenoje rodė muzikinę-literatūrinę kompoziciją dviejų pasakų motyvais (Otfrydo Proislerio „Raganiukė“ ir Hanso Kristiano Anderseno „Kiauliaganys“).

Visa klasė labai ruošėsi ir laukė šių spektaklių. Greta labai džiaugėsi gavusi raganos Rumpumpelės vaidmenį. Pasirodymo dieną vos prabudus iš karto puolė ruoštis šiam spektakliui: prisiminė žodžius, dažėsi veidą, norėjo kuo labiau būti panašesnė į raganą. Nuvykusi į mokyklą net kelis kartus skambino namo ir vis primindavo, kada jos vaidinimas, kiek kainuos bilietai.

Atsidūręs Muzikiniame teatre nustebau, pamatęs tiek daug persirengusių vaikų, kurie buvo pasiruošę vaidinti. Pasirodo, kad vaidino iš kelių mokyklų surinkti mažieji aktorėliai. Mūsų mokyklos 4c klasės pasirodymas prasidėjo labai gražiu Akvilės Sakalauskaitės pristatymu. Labai patiko Džiugintos Štuikytės ir Gintarės Petruokaitės vaidmenys. Jos buvo drąsios ir turėjo apie ką pakalbėti. Įsijautusi į raganos vaidmenį buvo ir mano dukra Greta. Taip įtikinamai puolė ant mažosios raganiukės. Visi vaikai atrodė labai drąsūs ir pasitikintys savimi, tačiau, kaip Greta man vėliau sakė, jaudulys vis tiek kirbėjo.

Antroji spektaklio dalis vadinosi „Kiauliaganys“. Joje puikiai karalių vaidino Dominykas Vitkus. Jis buvo labai papuoštas, išdidus kaip tikro sosto įpėdinis. Gerais aktoriais pasirodė ir Aretas Pupelis, ir Danielius Mikalauskas. Visi žiūrovai šiuo spektakliu buvo itin susidomėję. Pabaigoje nuskambėjęs sakinys apie gyvenimą kaip pasaką, manau, ne vieną privertė pagalvoti, kad visi mes turime savo pasaką gyvenime, tik ne visi ją vertiname.

Šventės pabaigoje dar apdovanojo konkurso „Atvirukas Kristijonui Donelaičiui“ nugalėtojus. Net keturi vaikai iš Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos 4c klasės tapo laureatais, tai Greta, Danielius, Monika ir Samanta.

Ačiū mokytojai Loretai Valainienei ir jos auklėtiniams už gražius spektaklius.

4c klasės mokinės Gretos tėvelis Mindaugas Tijušas

Mindaugo Tijušo nuotraukų koliažas (mokyt. L. Valainienė)

 

 

Svetainėje lankosi 72 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos