Lapkričio 10–16 dienomis visose Šiaurės ir Baltijos šalyse vyko 18-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, puoselėjanti skaitymą balsu, šiaurietišką pasakojamąją tradiciją ir literatūrą. Tai yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ federacijos kuruojamas projektas.

Jau trečius metus iš eilės į šį projektą  įsijungė ir mūsų mokykla. Apie projektą skelbė stendai mokyklos fojė ir II aukšto koridoriuje. Projekte dalyvavo 1–5 klasių mokiniai.

Daugumai patiko šių metų tema – „Troliai Šiaurėje“. Dar neprasidėjus savaitei, 4d klasės mokinukai (mokyt. Asta Purkėnaitė-Jokubauskienė) į mokyklos skaityklą sunešė savo nuostabiai nulipdytus trolius ir čia juos „apgyvendino“. Čia pat buvo galima apžiūrėti parodas „Šiaurės šalių rašytojai – Lietuvos vaikams“, „Tuvei Janson – 100 metų“.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės metu mokykloje vyko daug įvairių renginių. Jų metu buvo balsu skaitomos ištraukos iš projekto organizatorių pasiūlytų  knygų: K. Giuetlerio, R. Helmsdal, A. Jonsdottir „Monstrų kivirčas“ ir T. Janson „Tėtis ir jūra“. Mokiniai sužinojo daug naujo apie patį projektą, Šiaurės šalis, jų literatūrą ir magiškojo trolių pasaulio įvairovę. Išklausę skaitomų ištraukų, jie diskutavo apie draugystę, santykius šeimoje ir kiekvieno vaidmenį joje, atliko įvairias kūrybines užduotis.

Trolių pasaulis ir trolių Mumių šeimos gyvenimas sudomino vaikus. Dabar, jau pasibaigus projektui, bibliotekoje labai populiarios tapo T. Janson knygos. O 2b klasės mokinukai (mokyt. Rasa Putauskienė) žadėjo paruošti vaidinimą apie muminukus. Penktokai, išklausę geografijos mokytojo Aloyzo Koncės pasakojimų apie Šiaurės pašvaistę ir Laplandiją, pažiūrėję filmukus ir sužinoję tikslų Kalėdų senelio adresą, tikriausiai rašys jam laiškus...

Mokyklos skaitykloje galima pasigrožėti mokinių pieštais troliais ir kitokiais kūrybiniais darbeliais.

 

                                       Zita Januškevičienė ir Audronė Tumulienė, mokyklos bibliotekos darbuotojos

Svetainėje lankosi 23 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos