Kai už lango tamsa, kai visiškai mažai saulės šviesos, kai darosi liūdna,  mokytojos Irena Jasiūnienė ir Aldona Mikolaitienė gruodžio 11 dieną  pravedė edukacinę pamoką „Šaltinio“ progimnazijos pradinių klasių mokiniams „Adventas – laukimo metas“.

Mūsų mokyklos pradinių klasių mokinių choras „Kregždutės“ savo giesmelėmis įprasmino adventinio vainiko pynimą, kuris buvo pradėtas pinti nuo įžiebtos žvakės šviesos, nutiesiant dvyliką „kelių“ į mokinukų širdis. Mokytojos, tiesdamos „kelius“, siuntė palinkėjimus, kurie, pasak senolių, išsakyti per adventinį laikotarpį išsipildo. Degančios žvakutės nušvietė kelią mokytojų išsakytiems palinkėjimams. Po to vaikučiai pynė vainiką iš adventinių simbolių: eglutės šakelių, kankorėžių, žaisliukų, obuolių.

Apie renginį rašoma „Šaltinio“ progimnazijos interneto svetainėje...

*** *** ***

Adventas – tai vilties, tikėjimo, susikaupimo, stebuklų laukimo metas. Artėjančių šventų Kalėdų ypač nekantriai laukia visi vaikai, todėl Adventinį vainiką gruodžio 18 dieną mūsų mokyklos aktų salėje nupynė pirmųjų klasių mokinukai.

*** *** ***

Vėl baigiasi metai. Niūrių ir vėjuotų dienų apsupti, mes ieškome šilumos ir jaukumo namuose. Į knygų „namus“ – Aklųjų kombinato biblioteką – gruodžio 19 dieną pradinių klasių mokinių choro „Kregždutės“ dainorėliai su mokytoja Aldona Mikolaitiene pakvietė susirinkusius klausytojus į adventinę popietę prisiliesti prie mūsų protėvių tradicijų. Juk nuo senų laikų Advento laikotarpis visiems buvo šventas ir ypatingas laukimo metas. Advento metu vakarodamas jaunimas dainuodavo, žaisdavo, visokius atsitikimus pasakodavo, mįsles mindavo. Popietėje skambėjo vaikų atliekamos ramios Advento dainos, vyravo nuoširdumas, atjauta. Visi susirinkusieji turėjo galimybę prisidėti prie Advento vainiko sukūrimo. Žalios eglės šakelės, kankorėžiai, raudonskruosčiai obuoliai sugulė į gražų vainiką, kurį papuošė Advento žvakių šviesa... Dainorėliai išsakė savo nuoširdžiausius adventinius linkėjimus ir išsiskyrė su pažadu, kad aplankys vėl bibliotekos lankytojus su naujomis dainomis.

Apie šį renginį rašoma Lietuvos aklųjų bibliotekos svetainėje (čia). Ten rasite ir renginio nuotraukas. 

Aldona Mikolaitienė, mokytoja

 *** *** ***

Renginių nuotraukos GALERIJOJE–2014 m. ruduo–Kalėdų belaukiant

 

Svetainėje lankosi 26 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos