4b ir 4d klasių mokiniai nekantriai laukė vasario 5-osios. Mat tą dieną turėjo susitikti su Panevėžio apskrities VPK Kriminalinės policijos Kriminalistinio aptarnavimo skyriaus viršininku Olegu Kazancevu.

Į mokyklą svečias atvyko nešinas dviem didžiuliais lagaminais. Viename jų – sudėtinga įranga, kitame – įvairiausi įrankiai, reikalingi nusikalstamoms veikoms tirti. Su savimi turėjo ir įspūdingą didelių galimybių fotoaparatą, sveriantį net 3,5 kg.

Pareigūnas išsamiai papasakojo apie skyriaus kasdieninį (labai įdomų, bet nepaprastai sudėtingą) darbą, turimą įrangą, darbo metodus, kokiu būdu kriminalistai ieško padarytų nusikalstamų veikų įrodymų, kaip juos užfiksuoja. Parodė, kaip nuskaitomi pirštų atspaudai. Atsakė į gausybę mokinukų klausimų. Sužinojome, kad šį darbą dirba ir moterys, kad skyrius turi 5 pagalbininkus šunis, kad per metus Panevėžio apskrityje būna daugiau kaip 5000 įvykių.

Šis susitikimas buvo ne tik įdomus, bet ir naudingas. Nuoširdžiai dėkojame svečiui taip suprantamai pristačiusiam šią sudėtingą ir paslaptingą profesiją.

Mokyt. R. Rimšelienė ir A. Purkėnaitė-Jokubauskienė

Kelios susitikimo akimirkos:

 

 

 

Svetainėje lankosi 17 svečių ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos