Baigėsi geriausių 2014 metų knygų rinkimai. Mūsų mokykla kasmet dalyvauja šioje akcijoje, kurios tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą.

Gruodžio–sausio mėnesiais mokyklos skaitykloje vyko knygų pristatymai, kurių metu pradinių klasių mokiniai susipažino su geriausiomis 2014 metų knygomis vaikams – buvo demonstruojamos skaidrės ne tik apie knygas, bet ir apie jas parašiusius autorius, vyko garsiniai skaitymai, įdomios diskusijos. Skaitant G. Adomaitytės knygą „Čiobrelių dvaras“, vaikai  mintyse bemat prisimindavo vasaros atostogas prie ežerų, nuoširdžius pokalbius su tėveliais prie laužo arba viešnagę pas senelius kaime. J. Baltrukonytės knyga „Torčiukas ant debesėlio“ visus sujudino, nes ji daugeliui priminė tuos laikus, kai dygstantys ragai pasiekdavo lubas, tradicinius atsakymus į mamos priekaištus po eilinės išdaigos „Nieko čia tokio...“, „Viskas bus gerai...“. D. Kandrotienės  „Spintos istorija“  sudomino savo originalumu (apie savo šeimą mažoji Emilija sužino iš senų daiktų pasakojimų) ir įjungė lakią kiekvieno vaiko vaizduotę, kurios dėka daugelis atsidūrė senų namų palėpėse ir panoro sužinoti savąją šeimos istoriją.  K. Zylės „Mažylis milžinas“ privertė nustebti, koks didelis ir geras tas paskutinis Lietuvos milžinas Kernius. Sužavėjo jo noras pažinti gimtąją Lietuvą. Visiems kilo klausimas „Ar aplankė jis Panevėžį?“. Ir kiek džiaugsmo buvo, kai sužinojome, kad keliaudamas į Kupiškį Kernius užsuko į mūsų miestą ir šoko „2014-ieji:  Panevėžys – Lietuvos kultūros sostinė“ šventiniame renginyje... O L. Žutautės knygą „Ferdinandas ir Pū: žygis į Australiją“ galėjo pristatyti ne vienas pradinukas, nes šios autorės knygos lydi nuo darželio. Ir kaipgi neskaitysi apie katino Ferdinando, šuns Pū ir vištos Petunijos draugystę ir jų  kelionę į Australiją. Toje šalyje  gyvena gražuolis strutis, kurį įsimylėjo višta ir žūtbūt norėjo su juo susitikti... Su 3–4 klasių mokiniais „pasiskolinom“ paaugliams skirtą V. Šukytės knygą „Laimės formulė“, kuri nepaliko nė vieno abejingo – visi norėjo sužinoti paslaptingąją laimės formulę...

Vaikai susidomėję žiūrėjo skaidres ir klausėsi skaitomų knygų, o jų  nuoširdūs atodūsiai „...taip ir man buvo...“ , „...ir aš noriu...“,  teiginiai „..jis neteisus, reikia taip daryti...“ , amžinai nesenstantys  klausimai  „kas?“, „kur?“, „kodėl?“ leidžia manyti, kad knygos palietė vaikų jausmus, kad kai kuriose situacijose jie elgsis atsakingiau ir protingiau – pirmiau pamąstys, o paskui padarys.

Vasario mėnesį balsavome už labiausiai patikusią knygą. 4b klasės mokinių (mokytoja A. Purkėnaitė-Jokubauskienė) sukurti voriukai (knygos) viliojo plasnojančius drugelius (balsus) į savo tinklus. Daugiausia suviliojo L. Žutautės knyga „Ferdinandas ir Pū“. Nedaug atsiliko nugalėtoja Lietuvoje tapusi D. Kandrotienės „Spintos istorija“.

Skaitant knygas kilo įvairiausių klausimų, bet man labiausiai patiko „O kada dar skaitysim?“. Malonu, kad akcijos tikslas pasiektas – mokiniai domisi  šiuolaikine lietuvių literatūra, mielai skaito, o dar mieliau klausosi skaitomų knygų. Tik viena bėda – mes tų naujausiųjų  knygų turime labai mažai.

 

Bibliotekos vedėja  Zita Januškevičienė

 

 

Svetainėje lankosi 26 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos