Balandžio 7–10 dienomis mokyklos skaitykloje ir bibliotekoje vyko renginiai, skirti didžiojo pasaulio pasakininko H. K. Anderseno 210-osioms gimimo metinėms. 

Su antrokais ir trečiokais kalbėjomės apie vargingą Hanso Kristiano vaikystę Odensėje, apie jo artimuosius, apie svajones tapti aktoriumi ir šokėju, apie išvykimą į Kopenhagą, apie kūrybą, draugus ir keliones bei pasiektą pasaulinę šlovę, kurią dar vaikystėje jam išpranašavo burtininkė...

Įdomu buvo sužinoti, kad jis ne tik puikus pasakotojas, bet ir neįprastas žmogus, turėjęs devynias galybes keistenybių ir daugybę talentų. Išsiaiškinome, kas jį sieja su Lietuva ir Panevėžiu.

Žiūrėjome animacinius filmukus, sukurtus pagal pasakas „Bjaurusis ančiukas“ ir „Coliukė“, kalbėjomis apie tikrąsias vertybes, kurias taip ryškiai atskleidė pasakų veikėjai, diskutavome, kas įdomiau – skaityti pasaką pačiam ar žiūrėti filmuką. Sakoma, kad įdomu būna tada, kai pats dalyvauji, todėl mokinukai labai aktyviai įsijungė į žaidimą ir mielai padėjo pasiklydusiems veikėjams surasti savo pasakas, pabirusias raides surikiuoti į vietas ir atspėti pasakos pavadinimą. Daugiausia emocijų sukėlė užduotis „Pabaik pasakos pavadinimą“. Mokiniai galėjo naudotis knygomis, tik reikėjo greitos orientacijos ir žinojimo, kur ieškoti atsakymo.

Džiugino vaikų žinios apie įžymųjį pasakų kūrėją. Malonu buvo girdėti, kiek daug pasakų yra perskaitę mažieji. Tikimės, kad po renginių rašytojo gerbėjų atsiras dar daugiau.

Jau kitą dieną sulaukėme 2c ir 2d kl. mokinių piešinių sukurtų H. K. Anderseno pasakų motyvais, kurie džiugins skaityklos lankytojus.

                                                                                                    Bibliotekos vedėja Z. Januškevičienė

 

 

Svetainėje lankosi 34 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos