F. Petrarka yra pasakęs, kad geras dalykas kaupti geras knygas, bet kur kas geresnis – dažniau jas skaityti. Knygos vaidmuo – perduoti pažinimą, žadinti mąstymą.  Vienas iš būdų knygą surasti – užsukti į biblioteką, kurią vaikai dažnai vadina knygų namais.

Balandžio 9-ąją dieną „Žiburėlio“ bibliotekoje vyko šventė „Laiškas pasaulio vaikams“, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai. Knygų lentynas apsupo gausus būrys Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos pradinukų su mokytojomis A. Jatužiene ir A. Purkėnaite-Jokubauskiene bei muzikos mokytoja A. Mikolaitiene. Šventėje taip pat dalyvavo moksleivės iš Panevėžio muzikos mokyklos su choreografijos mokytoja R. Birbaliene.

Knygos šventė prasidėjo kanklių skambesiu. Mokytoja A. Jatužienė visiems priminė, kurią dieną švenčiama knygos diena, kuo ji svarbi bei pristatė bibliotekos svečią – poetą J. Mališauską. Jo eiliuotą žodį, kaip ilgą laišką, vienas po kito mokiniai perteikė skambia, išraiškinga kalba, šokio judesiais. Šventėje dalyvavo ir poeto knygelių iliustratorė – Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos mokyklos mokytoja A. Purkėnaitė-Jokubauskienė, kurios mokiniai taip pat visus džiugino žaismingomis eilėmis. Neliko nepastebėti ne tik mūsų skaitytojų talentai, bet ir puošnūs liaudiški drabužiai bei šokančių raganaičių kostiumai. Spalvinga šventė piešė vaikų veiduose šypsenas, džiugino širdis, skatino drąsiai žingsniuoti vaikystės taku.

Nepamiršome ir paties svarbiausio – jau tradicija tapusio geriausių metų skaitytojų apdovanojimo. Šiemet jais tapo du pradinių klasių mokiniai iš Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos ir A. Lipniūno progimnazijos. Jiems įteikti diplomai ir atminimo dovanėlės.

Susirinkusieji turėjo progą apžiūrėti ir iš arčiau susipažinti su poeto išleistomis šešiomis knygelėmis. 

 Aušra Kurkauskienė,
„Žiburėlio“ bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

 

Šaltinis: http://www.panbiblioteka.lt/lt/naujienos/1551-laiskas-pasaulio-vaikams

Svetainėje lankosi 30 svečių ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos