Mokyklos pradinių klasių mokiniai turiningomis ekskursijomis baigė mokslo metus.

Išvykos – tai ne tik šauniai praleistas laikas su bendraklasiais, bet ir nauji potyriai, naujos žinios...

O smagiausios išvykų akimirkos – GALERIJOJE :)

Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Cukierkų gamyba“, susipažino su didžiausio dvaro Lietuvoje pastatais, jų paskirtimi, lankėsi įvairios paskirties salėse, kambariuose. Kviečiame perskaityti mokinių patirtus įspūdžius:

Man patiko būti su skrybėlaite. Baisu buvo bausmių kambaryje. Gerai, kad aš negyvenau tada, kai tarnams buvo skiriamos tokios baisios bausmės. (Rosita)

Man labai patiko filmas apie kelionę  žemaitukais prie Juodosios jūros. (Matas)

Darėm čiulpinukus, maitinom arkliukus, puošėmės skrybėlėm. Buvo smagu. (Lukas )

1b klasės išvyka į Anykščius

Baigdami mokslo metus, 1b klasės mokiniai, lydimi tėvelių, vyko į pažintinę ekskursiją aplankyti vieną gražiausiai apdainuotų Lietuvos vietų – Anykščių kraštą. Pirmiausia nukeliavome prie Antano Baranausko klėtelės, kur poetas  sukūrė „Anykščių šilelį“. Šalia, po senais medžiais, stovi namas, kuriame gyveno ir rašė Antanas Žukauskas-Vienuolis. Aplankėme ir „Laimės žiburį“, kuris simbolizuoja rašytojo J. Biliūno antkapinį paminklą, o užkopus laipteliais prie jo kapo, atsiveria graži Anykščių panorama. Pasigrožėję gamta, pasukome prie Puntuko akmens, esančio Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinyje netoli Šventosios upės. Čia Luko tėtis suorganizavo įdomius ir smagius žaidimus. Susėdę pailsėti, bandėme pajusti šilelio grožį ir sukurti ketureilį apie tai.

Atvykę į Niūronis, mokėmės kepti duoną krosnyje. Kol duonelė kepė, vėl žaidėme įvairius žaidimus.

Aplankėme ir ,,Arklio muziejų“, kur mums įdomiai buvo papasakota apie arklį ir jo istoriją. Dideliame kluone apžiūrinėjome įvairias karietas, bričkas ir roges, įvairiausius rakandus. Labiausiai patiko „gaisrinė mašina“. Tai – raudonai nudažytas vežimas, tempiamas arklių. Gražu... įdomu... juokinga... Jodinėjome ir arkliais. Užėjome į kalvę, kur įsigyjome tikrą pasagą. Gal ji mums atneš laimę...

1b klasės mokytoja Asta Jatužienė

Į ekskursiją po Panevėžio rajoną išsiruošė 1d  ir 3d klasės mokiniai

Pradinukai pirmiausia aplankė Krekenavos regioninio parko lankytojų centrą. Vaikai apžiūrėjo centro ekspozicijas ir iš ekskursijos vadovo pasakojimų sužinojo daug įdomaus apie gamtą. Pirmokams ir trečiokams labai patiko su ausinėmis klausytis paukščių balsų. Vėliau ekskursijos vadovas  pakvietė pakeliauti  po parką ir sudalyvauti edukacinėje programoje ,,Pojūčių takas“.

Keliaudami šiuo taku patyrėme įvairių pojūčių. Čia mūsų laukė įdomios užduotys: kūrėme savo muzikinę melodiją, bėgome tik su kojinėmis per smėlį, kankorėžius, akmenukus, išmėginome natūralų medžio masažą, klausėmės gamtos garsų klausykloje, pabuvojome ant pontoninio tilto. O poilsiavietėje mus pavaišino raudonėlių arbata.

Dar lipome į apžvalgos bokštą ir pasigrožėjome iš aukštai nuostabiais gamtos vaizdais, Nevėžio upe.

Lankėmės ir  Krekenavos bazilikoje. Ši  Krekenavos Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų mažoji bazilika garsėja stebuklingu Dievo Motinos paveikslu. 

Iš Krekenavos vykome į Upytės linų muziejų. Muziejuje išvydome įvairius įrankius linams apdirbti. Teko patiems minti, brukti, šukuoti linus. Apžiūrėjome iššukuotų linų ir dirbinių iš lino parodą,  matėme verpimo ratelį ir audimo stakles. Sužinojome daug apie liną.

Pradinukai liko patenkinti ekskursija. Kelionės mus praturtina.

                                                                                       1d klasės mokytoja Violeta Matiukaitė,

                                                                                       3d klasės mokytoja Romualda Valikonienė

2a ekskursija į Kauną

Mokiniai aplankė Kauno pilį, Kauno zoologijos sodą.

2b ir 3e klasės mokiniai vyko į Šiaulius

Iš pradžių aplankėme Kryžių kalną. Apžiūrėjome vienintelį tokį įspūdingą kalną pasaulyje. Ten palikome kryželių su norais ir troškimais.

Tada vykome į Šiaulių miestą, apžiūrėjome Šaulio skulptūrą – Auksinį berniuką, Geležinę lapę ir akmeninį labirintą. Šiek tiek pabėgiojome, pažaidėme ir linksmai fotografavomės prisiminimui. Vėliau vykome į Dviračių muziejų: apžiūrėjome ekspoziciją, turėjome progą paminti įvairių dviračių pedalus. Užėjome ir į Šiaulių universitetą. Ten pamatėme daug naujienų! Didžiausią Lietuvos  knygą, pabuvojome įspūdingame centų kambaryje, pamatėme mažų, didelių, paauksuotų, senų ir neįprastų knygų.

Paskui vykome  į „Rūtos“ šokolado fabriką. Čia prasidėjo pats smagumas! Ne tik išgirdome kakavos pupelių istoriją, bet ir sužinojome, kaip gaminamas šokoladas, kokios yra šokolado rūšys, kokį šokoladą valgyti sveikiausia. Visi galėjo patys pasigaminti šokoladinių saldainių. Tinkamai apsirengė, nusiplovė rankas ir paniro į kūrybą. Savo kūrinėlius galėjo vežtis namo.

Visi linksmi ir patenkinti vykome namo. Ir jau planuojame, kur važiuosime kitais metais!

                                                                                     Mokytojos Remigija Valančiūtė ir Rasa Putauskienė

3b ir 3c klasių ekskursija į Kauną

Mokinukai aplankė Kauno zoologijos sodą ir Tado Ivanausko zoologijos muziejų.

4c ir 4e klasės mokiniai vyko į išvyką – Vilnius, Trakai, Kernavė

Vilniuje aplankė Gedimino pilį. Smagiai nusileido nuo kalno įrengtu funikulieriumi. Apie mūsų krašto praeitį praplėtė žinias Katedros požemiuose. Įdomu buvo klausytis ekskursijų vadovės pasakojimo apie Lietuvos kunigaikščių ir didikų laidojimo papročius.

Trakuose mokiniai apžiūrėjo pilies salėse esančius senovinius daiktus, pinigus, ginklus. Susidarė nuomonę, kaip vyko aršios kovos su kryžiuočiais. Įsigijo suvenyrų pradžiuginti namiškiams. Atsigaivino įvairių skonių ledais.

Grįždami namo, užsukome į Kernavę. Smagu buvo pasižvalgyti po apylinkes ir pasigrožėti panorama nuo aukščiausios kalvos. Įveikti paskutinės kalvos aukštį liko tik dalis pačių ištvermingiausių. Čia sutikome ir gyvūną, kuris šildėsi saulutėje ant tako. Jam nepatiko mūsų draugija ir jis vikriai nušliaužė į pievas. Tai žaltys, o gal...

Vakare nors pavargę, bet su gera nuotaika ir puikiais įspūdžiais grįžome namo.  

 Mokytojos Dana Noreikienė, Loreta Valainienė

 

Svetainėje lankosi 38 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos