1c kl. mokiniai  Žemės dieną paminėjo klasėje: atliko įvairias užduotis, dalyvavo įdomioje viktorinoje. Paskui vyko į kino centrą „Forum Cinemas“ žiūrėti nuotaikingą animacinį nuotykių filmą „Kria-kria-keriai“.

 

Žemė – vandens planeta. Vanduo yra labiausiai paplitęs junginys mūsų planetoje. Jo yra 70 % Žemės paviršiuje, 90 % augaluose, 70 % gyvūnų organizmuose, 70 % žmogaus audiniuose ir organuose. Taigi vanduo labai svarbus kiekvienai gyvybei, o gėlo vandens Žemėje yra tik 2 %.
Mokiniams kilo noras sužinoti ir išsiaiškinti, kaip vanduo pasiekia mūsų namus, kai atsukame čiaupą. Visus atsakymus apie vandenį, jo sudėtį, nuotekas ir jų perdirbimą 3c, 3d, 4b, 4c klasių mokiniai sužinojo nuvykę į UAB „Aukštaitijos vandenys“. Trečiokai ir ketvirtokai pamatė, kad bendrovė tiekia vandenį gyventojams iš 230 metrų gylio gręžinių. Pirmiausia iš vandens pašalinama geležis, vandens kokybė nuolat tikrinama modernioje labaratorijoje ir tik tada jis keliauja vartotojams. Įsitikinome, kad vanduo, kurį geria panevėžiečiai, tikrai švarus ir kokybiškas. O maždaug 1 milijardas žmonių kasdien vartoja užterštą vandenį. Dėl vandens stygiaus kas 15 sekundžių Žemėje miršta žmogus. Žmogui be vandens daug pavojingiau negu be maisto: nevalgęs jis gali išbūti apie mėnesį, o negėręs tik savaitę. Norėdami išsaugoti kuo švaresnį vandenį, privalome jį taupyti ir kuo mažiau teršti.

Šia pažintine išvyka mes likome patenkinti, nes daug ką sužinojome ir pamatėme.

                                                   3d klasės mokytoja Žydrūnė Juozapaitienė

 

Išvykos akimirkos GALERIJOJE–2016 m. pavasaris–Žemės diena, 1–4 kl.

 

Svetainėje lankosi 19 svečių ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos