Užgavėnės – nuotaikinga žiemos palydų šventė. Senovėje žmonės galvojo, kad žiemą reikia varyti iš mūsų krašto, kitaip ji neišeis...

Kaukės bei persirenginėjimas – vienas pagrindinių Užgavėnių šventės atributų. Svarbiausia – persirengti neįprastais drabužiais,veidą paslėpti po kauke. Kiekvienam reikėjo išradingumo, kad atkreiptų į save dėmesį, kad būtų už kitus juokingesnis. Ne vienas kaukėmis pradėdavo rūpintis dar vasarą. Jeigu nepasidarydavo kaukės, tai bent miške aptiktą tinkamą medžio ar žievės gabalą pasidėdavo į saugią vietą. Turtingesnieji kaukę padaryti užsiprašydavo klumpdirbį.

 

Šiemet tos žiemos beveik nelikę, bet pradinukai triukšmingai vijo ją iš kiemo. Ir tam ruošėsi iš anksto.

1a, 1b, 1d, 2a, 3a klasės pasirinko edukacinę programą „Ruošiamės Užgavėnėms“ Moksleivių namuose, o visos kitos klasės vyko į Panevėžio kraštotyros muziejų ir dalyvavo edukacinėse programose: „Saulėgrįžos ratu: Užgavėnės“, „Saulėgrįžos ratu: Užgavėnių blynai“.

Moksleivių namuose pradinukai gamino velniukų ir ožio kaukes iš popieriaus ir medžiagos skiaučių.

Kraštotyros muziejuje vaikai dar daugiau sužinojo apie Užgavėnių šventės papročius ir tradicijas, žiūrėjo filmuotą medžiagą, kur stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą. Sužinojo, kad Žemaitijoje degina Morę, o Aukštaitijoje – Gavėną. Ragana  vaikus apšlakstė vandeniu, kad būtų drūti, sveiki visus metus. Pradinukai gaminosi ožio kaukes, triukšmavo, kad išgąsdintų žiemą, šoko, valgė blynus ir smagiai šventė Užgavėnes.

O kur dar linksmybės ir skanūs blynai klasėse!

Žiema išvaryta. Lauksime kuo greičiau ateinančio pavasario.

                                      4d kl. mokyt. Romualda Valikonienė,
                                      2d kl. mokyt. Violeta Matiukaitė

 

Akimirkos GALERIJOJE–2016 m. žiema–Užgavėnės

Svetainėje lankosi 29 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos