Mūsų mokyklos 2b klasės mokiniai dalyvavo respublikiniame projekte „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2015.“ Projektą koordinuoja ir administruoja Lietuvos plaukimo federacija, o finansuoja Kūno kultūros ir sporto departamentas prie LR Vyriausybės.

 

Spalio–gruodžio mėn. mokiniai du kartus per savaitę važiuodavo į Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos baseiną, kur vyko plaukimo pamokos. Projekto tikslas – kad kuo daugiau šalies vaikų įgytų plaukimo įgūdžių pradžiamokslį per kokybines plaukimo pamokas, kurias vykdytų plaukimo mokymo patirtį turintys specialistai.

Praėję 18 pamokų kursą, mokiniai įgavo bendrą pripratimą prie vandens aplinkos, mokėsi sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu (pvz., ištraukti nuskendusį daiktą), atlikti įkvėpimo ir iškvėpimo į vandenį pratimus, įgijo gebėjimą plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį (7 sekundes), slinkti ant krūtinės ir nugaros, kai skirtinga rankų padėtis, atlikti šuoliuką į vandenį nuo bortelio ant kojų (negilioje baseino dalyje), plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį (15 sekundžių), judėti krauliu su lenta ir iškvėpiant į vandenį (25 m) bei sugebėjimą nuplaukti 25 m nugara ar krauliu.

Pabaigus programai, kiekvieno mokinio pasiekimai buvo įvertinti individualiai. Tai aiški žinia tėveliams – ar jų vaikai pasiekė ugdymo tikslus, ar dar reikia skirti papildomai dėmesio pradinio plaukimo įgūdžių tobulinimui, o galbūt jie turi išskirtinių gabumų plaukimo sportui.

Asta Jatužienė, 2b klasės mokytoja

 

 

Svetainėje lankosi 31 svečias ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos