Šiemet vaikams sveikatingumo šventė prasidėjo labai lauktu, tačiau ryžto ir ištvermės reikalaujančiu bėgimu. Solidarumo bėgimas – tai antrus metus Lietuvoje vykstantis renginys, inicijuotas organizacijos „Gelbėkit vaikus“ ir palaikomas LR Švietimo ir mokslo ministerijos. Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo turėdami kilnų tikslą – padėti kenčiantiems Lietuvos ir Zambijos vaikams.

 

Devintą valandą ryto, šiek tiek kandant šaltukui, kuris neatrodė baisus, nes visi buvo nusiteikę ir pasirengę rudeniškoms oro išdaigoms, visi 2–4 klasių mokinukai, lydimi savo klasės mokytojų, iškeliavo į mokyklos stadioną. Čia, skambant muzikai, patogiai apsirengusius ir apsiavusius mokinukus pasveikino mokyklos pavaduotoja V. Aleliūnienė. Ji visus dalyvius ir palaikymo komandos sirgalius pakvietė dalyvauti bėgime ir tuo pačiu mokyklos kasdienybę paįvairinti įdomia sportine veikla. Įdomu buvo jau vien dėl to, kad komandos nariai turėjo tarpusavyje susitarti dėl svarbių organizacinių reikalų – ieškojo „rėmėjų“, kurie galėtų savo parama padėti labiausiai pažeidžiamiems vaikams. Bėgimo dalyvius lydėjo gera nuotaika ir vaikiškos šypsenos, o kiekvienam komandos dalyviui dar atiteko ir po diplomą.

Vėliau 1–4 klasių mokinukai dalyvavo Pasaulinėje košės dienos akcijoje. Vaikai sužinojo, kad spalio 10 d. visas pasaulis švęs Pasaulinę košės dieną, kuomet vaikai visose pasaulio šalyse smaguriaus košę. Juk košė – ne tik labai skanu, bet maistinga ir sveika. Mokyklos valgykloje buvo organizuojami nemokami košės pusryčiai, kuriuos padovanojo „Malsena“. Vyko diskusijos apie sveikų pusryčių ir grūdinių produktų naudą organizmui. Vaikai pritarė, kad norėdami būti sveiki ir stiprūs, turėtų per dieną suvalgyti net kelias košių porcijas ir ja pakeisti nesveikus užkandžius.

Pasisotinę skania bei naudinga avižų koše, mokinukai pasiskirstė į veiklas. Patys mažiausieji  – pirmokai – patraukė į aktų salę, kur dalyvavo užsiėmime priešgaisrine tema ,,Būk saugus, moksleivi“. Antrokai mokyklos koridoriuose ant tapetų vaškinėmis kreidelėmis piešė „Sveikų košių kilimą“, trečiokai mokyklos kieme žaidė judriuosius žaidimus, o ketvirtokai dalyvavo viktorinoje „Sveikatos receptas“, kur jiems teko pasukti galveles, kad atsakytų į VSPS L. Puškorienės parengtus klausimus apie sveiką gyvenseną.

Grįžę į savo klases, mokiniai su savo mokytojais atliko knygelės ,,Košės diena“ linksmas užduotis, pasidalino sveikos gyvensenos dienos įspūdžiais.

Visi pasijutome vertingi, suteikę galimybę savo moksleiviams dalyvauti 2-ajame Solidarumo bėgime ir prisidėti prie kilnių tikslų įgyvendinimo, ugdydami moksleivių solidarumo ir socialinio atsakingumo vertybes, edukuodami moksleivius apie sveikos mitybos svarbą, skatindami sveikos mitybos įpročius.

Asta Jatužienė, pradinių klasių mokytoja

 

 

Svetainėje lankosi 86 svečiai ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos