Mūsų mokyklos bendruomenė turi gražią Mykolinių šventimo tradiciją. Mes jau neįsivaizduojame gražiausiomis paletės spalvomis pasipuošusio rudens be tradicinės Mykolinių šventės, kuri kasmet savo renginių programa praturtina paskutines rugsėjo dienas.

 

Mokiniai, mokytojai ir tėveliai grožėjosi pradinukų surengta įspūdinga rudens gėrybių darbų paroda.

Gerai praleisti laiką, pasidalinti nuveiktais darbais bei pasigirti šių metų derliumi – tokia gausa pačių mažiausių mokinukų-pirmokų – rugsėjo 29 d. susirinkome mokyklos salėje, kur mokyklos direktorius A. Paberžis pasveikino visus mokyklos Mykoliukus bei palinkėjo visiems gražios, linksmos šventės. Mokytoja Asta Jatužienė visiems pasakojo, kad nuo seno Mykolinės lietuviams buvusi didelė ir svarbi rudens šventė. Iki jos visi stengdavosi baigti visus darbus, nuimti derlių. 2b klasės mokinukai porino, kad seniau per Mykolines žmonės spėdavę būsimus orus, todėl ši diena dar buvo vadinama Vėjų diena. Kadaise Mykolinių diena vadinta ir Dagos švente, Dagotuvėmis, nes žodis „daga“ reiškia brandą ir derlių, taip pat sudygusius žiemkenčių daigus.

Tikybos mokytoja Dalia Kubilienė renginio metu vaikams papasakojo ir tai, kad žmonių užtarėjas  šv. Mykolas apdovanoja mus drąsa ir galiomis įveikti tamsą, piktąsias dvasias, tad Mykolinės žymi ne tik gamtos „auksinio rudens“ bei „bobų vasaros“ pradžią, bet ir dvasinės erdvės virsmą – lemiamą gėrio ir blogio dvikovą, išsivadavimo iš baimės šventę. Mūsų mažieji pradinukai buvo kviečiami pasakyti savąją priesaiką  nepasiduoti blogiui, gyventi šviesoje ir meilėje.

Muzikos mokytojų A. Mikolaitienės, D. Lukauskienės bei šokių mokytojos R. Ragelienės paruošti pradinių klasių mokiniai dainavo skambias dainas, šoko linksmus šokius.

Už lango jau rudenėjo, o salėje buvo pakili nuotaika, nes visi įsukome draugystės ratą ir jautėme, kad esame čia tam, kad šviesėtų mūsų mokykla, kad visi joje esantys mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai būtų laimingi.

 

Pradinių klasių mokytoja Asta Jatužienė

Svetainėje lankosi 31 svečias ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos